Vízszigetelés utólag Pécsen +36 30 2491 291

Utólagos falszigetelés Csoronika

Nedves, salétromos, penészes falak szigetelése utólag Csoronika környékén, utólagos falszigetelés, injektálással, penész ellen +36 30 2491 291.

Miért ajánljuk Önnek a szolgáltatásainkat?

A falátvágásos szigetelés menete

A pince szigetelése utólag

Talajvíz elleni szigetelés injektálásos módszerrel

Vályogház szigetelése

Terasz szigetelése

Rendszeresen előforduló kérdések

Köszöntjük honlapunkon!

Cégünk a legnaprakészebb, bontás nélküli technológiákkal (pl. injektálás), utólagosan orvosolja garázsok ázását. Vállalatunk beton injektálást végez ház süllyedésének megállítására, süllyedő házak javítása céljából.

szigetelő injektálás Csoronika

Vízszigetelés Csoronika - cégünk jellemzői

  1. Rövid időn belüli, műszeres állapotfelmérés, tanácsadás, árajánlat adása.
  2. Majdnem negyedszázados szakmai tapasztalattal tökéletes minőségű szigetelés.
  3. A rendelkezésre álló legmodernebb gépek és alkalmazott technikák a rövid idő alatt elvégzett és költséghatékony munka megvalósításához.
  4. 1 évtizednyi jótállás az elvégzett munkára, ha az általunk ajánlott megoldást választja.
  5. Vidéken és a fővárosban is tevékenykedünk.

Az alábbiakat spórolhatja meg magának, ha ránk bízza az utólagos vízszigetelést Csoronika vonzáskörzetében

  • A szigetelési munkadíjon utólag sem változtatunk, áttekinthető árajánlat alapján dolgozunk.
  • Ügyfeleink bizalmát a megbeszélt ütemezés betartásával hálájuk meg.
  • Nem tűnünk el a munka elvégzése után, bármikor konzultálhat velünk, ha szaktanácsra van szüksége, vagy bármilyen kérdése merül fel.

Tárcsázza számunkat a következő fénykép telefon képernyőjén történő megérintésével: vizszigetelés telefonszám

Szigetelés falvágással Csoronika

1. Az 1. lépés a penészes fal átvágása. Ezt a munkát külön ehhez készített, exkluzív falvágó géppel végezzük. A falat legtöbbször a földfelszín felett 8-10 cm-rel vágjuk meg vagy tereprendezést követően az épület olyan pontján, ahol a szigetelés a legjobb helyen helyezkedik el. Azokat a főfalakat és válaszfalakat kell vágni, amelyek kapcsolatba kerülnek a lábazattal, és szállítják a talajnedvességet.

Az általunk alkalmazott készülékek védettek a porral szemben és csökkentett zajkibocsátással rendelkeznek, állítható a vágási magasság, illetve a vágás szöge és mélysége is beállítható.

2. Az utólagos vízszigetelés művelettel műanyag lemezt nyomunk a kivágott hézagba. Ez már szigetelőréteget alkot a talajnedvesség és penész ellen.

A szigetelőlemezeket egymással átfedésben illesztjük be a kifogástalan szigetelés végett, a falon kívülre kilógó részeket vakolás előtt sem szabad levágni.

3. A vízszigetelés telítése közben a szigetelőlemezen módfelett sarkalatos a kihorganyzó ék alkalmazása, tudniillik a dagadó cement teljes száradásáig a falat az eredeti állapotban tartja meg.

A vágási hely telítését bespriccelő pumpával végezzük, amelynek tömlőjét beillesztjük a fal egyik oldalán. A fal repedéseit nagyon ügyelve lezárjuk mindkét oldalon gyorsan kötő malterral, utána pedig előírt nyomással bespricceljük az előre bekevert dagadó cementet.

Így elérjük, hogy a dagadó cement a fal réseibe is benyomul, és keménnyé válása után tartósabb lesz a szigetelés.

injektálásos szigetelés Csoronika

Légpórus vakolat Csoronika

A légpórus vakolat olyan nagy páraszívó képességgel rendelkező vakolat, amely nem vezeti a nedvességet, így a földből felszívott, különféle sók a falban maradnak, és a falon marad a vakolat. A hagyományos vakolatot a salétromos felületeken ajánlott légpórus vakolatra váltani, mert ez időtálló módon megóvja a fal külső részét, és kinézetre is tetszetősebb, festhető felületté válik, a falban megbúvó vizes réteg kiszárad.

Pinceszigetelés utólag

Minél alacsonyabban fekszik egy pince, annál nagyobb a vizesedés veszélye még abban az esetben is, ha a létező legjobban igyekeztünk szigetelni a pincénket. Ha nem jól megoldott a csapadékvíz és a rétegvíz elvezetése, akkor csak idő kérdése, hogy mikor kell szembesülnünk a pinceszigetelés feladatával. Sokszor előforduló bonyodalmak a pince szigetelésénél:

  • Sok-sok évvel ezelőtt behelyezett, elöregedett kátránypapír
  • Nem szakszerű vagy egyáltalán nem megvalósított csapadékelvezetés
  • Magas talajvíz
  • Nem szakemberre bízott munka, az építőipari ismeretek hiányában, házilag megoldott szigetelés
  • A ház természetes süllyedése megrongálja az alap szigetelését
  • Nem az adott alkalmazáshoz kiválasztott szigetelőanyag
  • Helytelen rétegsorrendben alkalmazott szigetelés

Mi a jó pinceszigetelés módja? 2 módon tudjuk ezt megvalósítani: kívülről vagy belülről

A pince utólag történő szigetelése kívülről

  • Körbe kell ásni a pincét a falak mentén, kezdve a lábazattal, egészen a pince alapjáig.
  • Ha a munka úgy igényli el kell távolítani a hiányos vagy nem jól átfedésbe hozott szigetelést.
  • Meg kell tisztítani a feltáruló falakat.
  • Ki kell egészíteni a szerkezetekben kialakult repedéseket.
  • Hagyni kell száradni a felületeket.

Érdemes kenhető, üvegszállal erősített anyagot felhordani, így a sarkokban és a szegélyek mentén is 100%-osan megvalósítható a kitűnően záró szigetelés. Erre a rétegre javasoljuk hőszigetelés, de kifejezetten mechanikai védelem gyanánt felragasztani egy zárt cellás szigetelőlemezt, amelynek vastagságát a felderített állapottól, pl. a talajtól függően kell megválasztani. A fal mellett javasolt geotextíliával körbetekert drénrendszert telepíteni, amelyet némi lejtéssel kell kialakítani a vízelvezetés iránya felé, hogy a felhalmozott talajnedvességet ki lehessen juttatni. A fal mellől eltávolított föld visszalapátolása után helyesen döngölve, újra kell építeni/betonozni stb. a felbontott lábazatot. A kívül végzett munkákat befejezve a pince falát belülről is kezelni kell, a penészes vakolatot le kell verni, sótalanítani kell, és légpórus vakolatot kell felvinni, hogy eléggé ki tudjon száradni a fal. Ha utána is azt látja, hogy a pincefal nedves marad, akkor ez a fal alatt lévő szigetelő sáv nem előírásszerű szigetelése miatt van, ennek észlelésekor injektálásos módszert kell bevetni, amelyet akár azonnal el is végezhetünk a fent ismertetett folyamat befejezését követően a hosszú távú cél megvalósításához. beton injektálása

Utólagos pinceszigetelés belülről - Csoronika

Ezt a munkamódszert csak akkor javasoljuk, ha a külső oldalról valamilyen okból nem lehet megközelíteni a pince falát. Az eljárás hátránya, hogy jóllehet belül vizesedés nem alakul ki, a falak vizesedése nem szűnik meg.

  • Az első művelet, hogy le kell verni a meglévő vakolatot.
  • a fugákat 1-2 cm mélységben.
  • Ezeket a felületeket sómentesítő keverékkel kell lekezelni.
  • A falazat pótlása után kenhető szigetelőanyaggal kell kezelni.
  • A leszigetelt falat légpórus vakolattal kell bevakolni, majd a teraszok szigetelésénél is gyakran alkalmazott teknőszigetelést kell készíteni. Ezáltal elháríthatjuk a pince padlójának vizesedését.

Utólag kivitelezett falszigetelés

A később kivitelezett falszigetelés módjának előirányzása során a következő faktorokat kell szem előtt tartani:

  • Mért nedvesség és sószennyezettség
  • A falszerkezet anyaga és vastagsága
  • A fal aktuális burkolása
  • A talajvíz állása

Talajvíz elleni injektálásos szigetelés

Az injektálásos szigetelés művelete közben a szigetelőanyagot nagy nyomáson, meghatározott távolságokban a szigetelendő anyagba adagoljuk. Az injektálás gyorsan megvalósítható művelet, az aktuális falszerkezet szilárdságát nem csökkenti, és a szigetelési síkváltások könnyedén megvalósíthatók. A horizontális falszigeteléssel a nedvesség útja lezárható, így a falak egy meghatározott idő után ki tudnak száradni, hosszabb távon megszűnik a pára felszívása. A nedvesség kipárolgása légpórus vakolat készítésével segíthető elő, amelynek javasolt vastagsága legalább 3 cm. Amikor lefestjük a falfelületet, nem javasolt glettelés, de tanácsos páraáteresztő festéket alkalmazni, a rejtettebb helyeken esetleg hétköznapi meszelés is megteszi. betoninjektálás géppel

Vályogház szigetelése Csoronika területén

Tekintve, hogy a vályogházak falának felépítése egészen más, mint a manapság épített házaké, ezért a vályogházak utólagos szigetelésénél figyelembe kell venni az alap mélységét, a vályog nedvességtartalmát, és lehet használni az injektálásos, falvágásos vagy lemezbeveréses technológiát, akkor, ha próba injektálást vagy vágást hajtunk végre. Terasz szigetelése Csoronika régiójában A terasz vízszigetelését szinte kivétel nélkül a felfagyott csempék teszik szükségessé. A járólapok és a különböző, más típusú burkolatok túlnyomórészt egy idő után kettéhasadnak, szétmorzsolódik, mert nem tökéletes vagy egyáltalán nem megoldott a víz útjának elzárása, illetve a víz eredményes elvezetése. Gyakran okoz gondot, hogy teljesen hiányzik a dilatáció, ami amiatt probléma, mert a ház természetes mozgása majdnem mindig más a terasz vagy akár egy erkély mozgásához képest. Ez idővel repedéseket, problémákat idéz elő. Jókora gondokat jelent a nagy hőingadozás, amelynek a burkolatok ki vannak téve, hiszen egy forró, nyári napon megeshet, hogy 60-70 fokra felforrósodik a burkolat, míg a téli hónapokban akár -15 vagy -20 fok is lehet. Néhány „szakember” megoldási javaslata a ráburkolás és a kiszilózás szokott lenni, viszont ez csak akkor lehet jó, ha nincs felfagyva az aktuális járólap. Ekkor azonban már csak halogatjuk a megoldás, mert a kozmetikázás csak egy darabig tünteti el a meglévő bajokat. Hogyan javasoljuk mi a megfelelő terasz szigetelés kivitelezését? A terasznak egy 1-2%-os lejtéssel kell rendelkeznie, különben a későbbiekben is problémát fog okozni a nedvesség, és a következő időszakokban is fagyáskárok keletkeznek. Amennyiben elkerülhetetlenné válik fel kell szedni az épület alapját is, ebben az esetben a terasz szigetelését rá kell hajtani a lábazatra is előírásszerű sarok kiképzéssel. A lakóház és a terasz érintkezési helyein élvédőt javallott beépíteni. A dilatációs hézagok betartása mellett biztosítani kell a terasz szélén a vízorrt. légpórus vakolat

A vízszigetelés az alábbi helyeken szorul sokszor korrigálásra

  • Panellakások utólagos vízszigetelése
  • Pince szigetelése
  • Vályogház szigetelése
  • Terasz szigetelése
  • Penészesedés megszüntetésére irányuló falszigetelés
  • Mélyépítési talajnedvesség elleni vízszigetelés
  • Lapostető rétegrend előírásszerű kialakítása
  • Rétegvíz elleni pinceszigetelés
  • Vízszigetelés felújítás
  • Talajvíz párolgása elleni vízszigetelés (ahol nincs pince)
  • Gyökérvédelmi vízszigetelés

Leggyakrabban szigetelt épülettípusok

  • Társasházak vízszigetelése
  • Oktatási intézmények vízszigetelése
  • Bölcsödék vízszigetelése
  • Állami hivatalok vízszigetelése
  • Büfék vízszigetelése
  • Mélygarázsok vízszigetelése

A vízszigetelés leggyakoribb módszerei

  • Szigetelés falvágással
  • Magas nyomású injektálás
  • Szórt szigetelés
  • Bitumenes lemez (GV lemez) szigetelés
  • Drénrendszer kiépítése
  • Falszárítás, kenhető szigetelés felhordása

falak megerősítése

Gyakran ismételt kérdések

Hogyan kerül a nedvesség a falba? A víz pici pórusokon át kerül a falba. Az ilyen kapillárisok nagy számban lelhetők fel a falak habarcsjárataiban, ez jelenti a nedvesség legfontosabb behatolási útvonalát. Milyen hatásai vannak a penészes falnak? Emberre gyakorolt hatásai pl. a reumára való fogékonyság elősegítése, légúti betegségek, köhögés. A salétromos fal hosszabb távú hatása az, hogy jelentősen csökken a fal szigetelőképessége, ami nagyobb fűtési költséget és a házban sokkal nagyobb párát idéz elő. Sok időt vesz igénybe a vízszigetelési munka? Átlagos méretű családi ház vízszigetelését általában 4-5 nap alatt elkészítjük. Nehezen elérhető, különleges helyzetekben, vagy nagy épület esetén a munka ennél tovább is tarthat a helyszíni körülményektől függően. Mennyi idővel kell számolni a fal száradása tekintetében? A fal száradási ideje több körülmény függvénye: falszerkezet, időjárási viszonyok (külső hőmérséklet, páratartalom), a probléma kiterjedtsége a szigetelés elkezdésének pillanatában. Jellemzően helytálló az az állítás, hogy néhány hónap alatt már észrevehető javulás érzékelhetőérezhető. Az épület tulajdonosának kell-e valamit tennie? Nem, a szigetelés végrehajtását az első művelettől az utolsóig mi csináljuk, Önnek nincs teendője. Falvágásos technológia esetén csökken-e bármilyen mértékben a falak teherbírása? Az épület földrengés-állósága nem lesz rosszabb a fal átvágása miatt! Amennyiben professzionális és végleges megoldást szeretne a vizes, penészes falak utólagos vízszigetelésére Csoronika vonzáskörzetében, lábazati szigetelésére és utólagos falszigetelésre a penész ellen, hívja központi ügyfélszolgálatunkat +36 30 2491 291.