Vízszigetelés utólag Pécsen +36 30 2491 291

Utólagos vízszigetelés Rókusdomb

Vizes, salétromos, penészes falak szigetelése utólag Rókusdomb vonzáskörzetében, lábazati szigetelés, injektálással, a fal penészesedésének megszüntetése érdekében +36 30 2491 291.

Miért gondoljuk, hogy nálunk találja meg a végleges megoldást?

A falátvágásos szigetelés menete

Pinceszigetelés utólagosan

Talajvíz elleni szigetelés injektálásos módszerrel

Vályogház szigetelése

Terasz szigetelése

Gyakran ismételt kérdések

Köszöntjük honlapunkon!

Vállalkozásunk a legfejlettebb, bontás nélküli technológiákkal (pl. falvágás), utólag hárítja el pincék nedvesedését. Vállalatunk beton injektálást végez ház süllyedésének megállítására, süllyedő házak javítása érdekében.

szigetelő injektálás Rókusdomb

Vízszigetelés Rókusdomb - cégünk jellemzői

  1. Akár 48 órán belüli, speciális berendezésekkel elvégzett állapotfelmérés, tanácsadás, árajánlat adása.
  2. Majdnem negyedszázados szakmai háttérrel tökéletes minőségű szigetelés.
  3. Az elérhető legmodernebb szerszámok és technológiák a villámgyors és olcsó szolgáltatás megvalósításához.
  4. 10 év jótállás az elvégzett munkára, amennyiben az általunk javasolt rendszert alkalmazza.
  5. Vidéken és a fővárosban is vállalunk munkát.

Az alábbiakat spórolhatja meg magának, ha minket bíz meg a vízszigetelési munkával Rókusdomb vonzáskörzetében

  • A szigetelési munkadíjon utólag sem változtatunk, transzparens árajánlat alapján dolgozunk.
  • Nem szeretünk hosszú ideig ülni a munkákon, igyekszünk azokat a megállapodás szerint elvégezni.
  • Az épület nedvességmentesítését követően később is hívhat minket, ha tájékoztatásra van szüksége, vagy a véleményünkre kiváncsi egy adott problémával kapcsolatban.

Tárcsázza számunkat a következő fénykép telefon képernyőjén történő megérintésével: vizszigetelés telefonszám

Utólagos vízszigetelés falátvágással Rókusdomb

1. Az 1. lépés a penészes fal átvágása. Ezt a lépést külön evégett tervezett, különleges falvágó géppel végezzük. A falat többnyire a talajszint felett néhány centiméterrel vágjuk meg vagy tereprendezést követően az épület azon részén, ahol a szigetelés a legoptimálisabb helyen helyezkedik el. Azokat a főfalakat és válaszfalakat kell vágni, amelyek közvetlen összeköttetésben vannak a lábazattal, és továbbítják a föld alól származó nedvességet.

A berendezéseink védettek a porral szemben és csökkentett zajkibocsátással rendelkeznek, vágásmagasságuk kalibrálható, illetve a vágás szöge és mélysége is beállítható.

2. Az utólag végzett falszigetelési művelettel műanyag lemezt préselünk a kivágott hézagba. Ez már záró réteget képez a földből felszívott nedvesség és penész ellen.

A szigetelőlemezeket egymással átfedésben fektetjük be a kiváló vízszigetelés érdekében, a fal síkjából kitüremkedő részeket nem szabad levágni.

3. A vízszigetelés telítése során a szigetelőlemezen különösen sokat számít a kihorganyzó ék elhelyezése, mert a dagadó cement teljes száradásáig a falat eredeti állapotában őrzi meg.

A vágási hely telítését bespriccelő pumpával visszük véghez, amelynek tömlőjét behelyezzük a fal egyik oldalán. A fal repedéseit gondosan lezárjuk mindkét oldalon gyorsan kötő malterral, ezután előírt nyomással bespricceljük az előre bekevert dagadó cementet.

Így elérjük, hogy a dagadó cement a fal nyílásaiba is benyomul, és a megkötést követően strapabíróbb lesz a szigetelés.

kihorganyzó ékek behelyezése

Légpórus vakolat Rókusdomb

A légpórus vakolat olyan nagy páraszívó képességgel rendelkező vakolat, amely taszítja a nedvességet, így a talajból már felszívott, különféle sók a falban maradnak, ennek következtében a fal nem dobja le emiatt a vakolatot. A hagyományos vakolatot a nedvesedő helyeken ajánlott légpórus vakolattal lecserélni, ugyanis ez hosszú ideig megóvja a fal kívülről látható felületét, és esztétikailag is szebb, festhető felületté válik, a falban rejtező vizes réteg kiszárad.

Pinceszigetelés utólag

Minél alacsonyabban található egy pince, annál fokozottabb a vizesedés veszélye még úgy is, ha a lehető legmodernebb eszközökkel próbáltuk szigetelni a pincénket. Ha nem eredményesen kivitelezett a csapadékvíz és a rétegvíz elvezetése, akkor csak idő kérdése, hogy mikor kell szembesülnünk a pinceszigetelés nehézségeivel. Sokszor előforduló komplikációk a pince szigetelésénél:

  • Több éve betett, elöregedett kátránypapír
  • Nem szakszerű vagy egyáltalán nem megvalósított csapadékelvezetés
  • Magas talajvíz
  • Maszek munka, sok kőműves nem tud megfelelő szigetelést kialakítani
  • Az épületmozgás megrongálja az alap szigetelését
  • Nem az adott alkalmazáshoz kiválasztott szigetelőanyag
  • Nem megfelelő rétegrendben alkalmazott szigetelés

A pince megfelelő szigetelésének kivitelezése? 2 módon tudjuk ezt megvalósítani: kívülről vagy belülről

A pince utólag történő szigetelése kívülről

  • Ki kell ásni a földet a falak mellett, kezdve a lábazattal, egészen a pince alapjáig.
  • Indokolt esetben le kell szedni a nem teljes vagy nem előírásszerűen átfedésbe hozott szigetelést.
  • Le kell pucolni a feltáruló falfelületeket.
  • Pótolni kell a szerkezetekben jelentkező üregeket.
  • Várni kell, hogy megtudjanak száradni a falak.

Ajánlott kenhető, üvegszállal erősített anyagot alkalmazni, így a szegletekben és a széleken is maradéktalanul kiépíthető a jól záró szigetelés. Erre a rétegre ajánljuk hőszigetelés, de különösen mechanikai védelem gyanánt felragasztani egy zárt cellás szigetelőlemezt, amelynek vastagságát az adott viszonyoktól, pl. a talajtól függően kell megválasztani. A fal mentén tanácsos geotextíliával körbetekert drénrendszert fektetni, amelyet lejtősen kell elhelyezni a vízelvezetés irányában, hogy az összegyűlt talajnedvességet ki lehessen juttatni. A kiásott gödör visszatemetése után megfelelően döngölve, újra kell építeni/betonozni stb. a felbontott térburkolást. A falszerkezet külső védelmének felépítése után a pince falát belülről is kezelni kell, a penészes vakolatot le kell bontani, el kell távolítani a sót, és légpórus vakolatot kell felhordani, hogy megfelelően ki tudjon száradni a fal. Ha utána is azt látja, hogy a pincefal nedves marad, akkor ez a fal alatt lévő szigetelő sáv nem tökéletes szigetelése miatt van, ezt tapasztalva injektálásos módszert kell alkalmazni, amelyet akár haladéktalanul el is végezhetünk az előbbi műveletek végeztével a tartós cél megvalósításához. ház alap injektálása

Utólagos pinceszigetelés belülről - Rókusdomb

Ezt a megközelítést csak abban az esetben ajánljuk, ha kívülről valamilyen okból nem lehet hozzáférni a pincefalhoz. A módszer hátulütője, hogy ugyan belül beázás nem várható, a falak vizesedése nem szűnik meg.

  • Az első művelet, hogy le kell verni a meglévő vakolatot.
  • a fugákat 1-2 cm mélységben.
  • A megtisztított felületeket sómentesítő eleggyel kell lekezelni.
  • A kőműves munkák pótlása után kenhető szigetelőanyagot kell felvinni.
  • A leszigetelt falat légpórus vakolattal kell bevakolni, majd a vízszigetelésre általánosan használt teknőszigetelést kell készíteni. Ezáltal elkerülhetjük a pince padlójának nedvesedését.

Utólagos falszigetelés

Az utólagos falszigetelés módszerének előirányzása során az alábbi viszonyszámokat kell figyelembe venni:

  • Mért nedvesség és sószennyezettség
  • A fal felépítése, anyaga és vastagsága
  • A fal pillanatnyi burkolása
  • A talajvíz állása

Talajvíz elleni szigetelés injektálással

Az injektálásos szigetelés eljárás folyamán a szigetelőanyagot nagy nyomáson, megadott térközönként a szigetelendő anyagba juttatjuk. Az injektálás hamar kivitelezhető eljárás, az aktuális falszerkezet szilárdságát nem csökkenti, és a szigetelési síkváltások könnyedén megvalósíthatók. A vízszintes falszigeteléssel a nedvesség útja lezárható, és a falak némi szikkadást követően ki tudnak száradni, nagyobb időtávlatban pedig félbeszakad a vizesedés. A nedvesség távozása légpórus vakolat képzésével segíthető elő, amelynek javasolt vastagsága minimum 3 cm. Amikor lefestjük a falfelületet, nem ajánlott glettelés, de célravezető nedvességáteresztő festék bevetése, a kevésbé szem előtt lévő helyeken esetleg szokásos meszelés is elfogadható. betoninjektáló

Vályogház szigetelése Rókusdomb övezetében

Figyelembe véve a vályogházak falának felépítése össze sem hasonlítható a ma épített házakéval, ebből adódóan a vályogházak utólagos szigetelésénél tekintetbe kell venni az alap mélységét, a vályog vízzel impregnáltságát, és lehet alkalmazni az injektálásos, falvágásos vagy lemezbeveréses technikát, abban az esetben, ha próba injektálást vagy vágást alkalmazunk. Terasz szigetelése Rókusdomb régiójában A terasz nedvességgel szembeni szigetelését a legtöbb esetben a felfagyott burkolatok teszik elkerülhetetlenné. A járólapok és a különféle, egyéb burkolatok legtöbbször egy idő után megrepednek, letöredeznek, mert hiányos vagy egyáltalán nem megoldott a víz útjának elzárása, illetve a víz eredményes elvezetése. Sajnos nem ritka probléma, hogy tökéletesen hiányzik a dilatáció, ami azért okoz gondot, mert az épület természetes süllyedése csaknem mindig eltérő a terasz vagy akár egy erkély süllyedéséhez viszonyítva. Ez előbb-utóbb repedéseket, problémákat eredményez. Meghatározó kellemetlenségeket okozhat a nagy hőingadozás, amelynek a burkolatok ki vannak téve, mivel egy meleg, nyári napon megeshet, hogy 60-70 fokra felforrósodik a burkolat, miközben januárban vagy februárban akár -15 vagy -20 fok is lehet. Bizonyos „szakik” ötlete a ráburkolás és a kiszilózás szokott lenni, ez azonban kizárólag akkor fogadható el, ha nincs felfagyva az aktuális járólap. Ilyen esetben viszont már csak halogatjuk a bajt, mert a kozmetikázás csak egy átmeneti időszakra fedi el a valódi problémákat. Milyen megoldási javaslatunk van a helyes szigetelésre? A terasznak egy 1-2%-os lejtést kell adni, mert különben a későbbiekben is gondunk lesz a vízelvezetéssel, és a jövőben is fagyáskárok keletkeznek. Amennyiben elkerülhetetlenné válik fel kell bontani az épület alapját is, és ilyenkor a terasz szigetelését rá kell lógatni a lábazatra is előírásszerű szélek kialakításával. A lakóház és a terasz csatlakozási helyein sarokerősítő szalagot javallott beépíteni. A dilatációs hézagok betartása mellett gondoskodni kell a vízorr profilról. légpórus vakolat

A vízszigetelés rendszeresen visszatérő problémái

  • Lakóparkok utólagos szigetelése
  • Mélygarázs falszigetelése
  • Téglaház vízszigetelése
  • Terasz szigetelése
  • Penészesedés megszüntetésére irányuló vízszigetelés
  • Mélyépítési talajvíz elleni vízszigetelés
  • Lapos tető vízszigetelés
  • Talajvíz elleni szuterén szigetelés
  • Vízszigetelés felújítás
  • Talajpára elleni vízszigetelés (ahol nincs pince)
  • Gyökérvédelmi vízszigetelés

Leggyakrabban szigetelt épülettípusok

  • Társasházak vízszigetelése
  • Oktatási intézmények vízszigetelése
  • Óvodák vízszigetelése
  • Önkormányzatok vízszigetelése
  • Büfék vízszigetelése
  • Szuterének vízszigetelése

A vízszigetelés leggyakoribb módszerei

  • Szigetelés falvágással
  • Magas nyomású injektálás
  • Szórt szigetelés
  • Bitumenes lemez (GV lemez) szigetelés
  • Drénrendszer kiépítése
  • Falszárítás, kenhető szigetelés felhordása

pinceszigetelés utólag

Gyakran ismételt kérdések

Hogyan szívja fel a fal a nedvességet? A nedvesség kis méretű pórusokon át kerül a falba. Az ilyen kapillárisok nagy számban lelhetők fel a falak belsejében, ami a víz egyik fő haladási útja. Mik a következményei a salétromos falnak? Emberre közvetlenül kifejtett hatásai pl. a reumatikus megbetegedések kialakulása, asztma, köhögés. A salétromos fal hosszabb távú hatása az, hogy nagy mértékben csökken a fal szigetelőképessége, ami magasabb fűtési költséget és a lakásban lényegesen nagyobb párát okoz. Időigényes a falszigetelés elvégzése? Átlagos méretű családi ház vízszigetelését a tapasztalatok alapján 4-5 nap alatt befejezzük. Nehezen megközelíthető, speciális esetekben, vagy a megszokottnál nagyobb ház/építmény esetén a munka ennél tovább is tarthat a helyszíni körülményektől függően. Mennyi időt vesz igénybe a fal kiszáradása? A fal száradási ideje több faktor függvénye: falszerkezet, időjárási viszonyok (külső hőmérséklet, páratartalom), a gond kiterjedtsége a szigetelés elkezdésének pillanatában. Általánosságban ki lehet jelenteni, hogy egy negyedév alatt már szemmel látható javulás észlelhető. Az épület tulajdonosának kell-e bármit előkészíteni? Nem, a szigetelés végrehajtását teljes egészében mi csináljuk, Önnek semmi dolga. Falátvágás alkalmazásakor csökken-e bármilyen mértékben az épület stabilitása? A pince földrengés-állósága nem lesz rosszabb a fal átvágása miatt! Amennyiben professzionális és hosszú távon tartós megoldást keres a nedves, penészes falak utólagosan kivitelezett vízszigetelésére Rókusdomb régiójában, lábazati szigetelésére és utólagos falszigetelésre a penész ellen, keressen minket bizalommal +36 30 2491 291.