Vízszigetelés utólag Pécsen +36 30 2491 291

Utólagos vízszigetelés Gyárváros

Vizes, salétromos, penészes falak utólagos vízszigetelése Gyárváros környékén, lábazati szigetelés, injektálással, penész ellen +36 30 2491 291.

Miért gondoljuk, hogy nálunk találja meg a végleges megoldást?

A falátvágásos szigetelés lépései

A pince szigetelése utólag

Talajvíz elleni szigetelés injektálásos eljárással

Vályogház szigetelése

Terasz szigetelése

Gyakran ismételt kérdések

Üdvözöljük weblapunkon!

Cégünk a legmodernebb, bontás nélküli technikákkal (pl. szórt szigetelés), utólag hárítja el garázsok ázását. Cégünk beton injektálást kínál ház süllyedésének megállítására, süllyedő házak javítása végett.

szigetelő injektálás Gyárváros

Vízszigetelés Gyárváros - cégünk ismérvei

  1. Rövid időn belüli, speciális berendezésekkel elvégzett helyszíni felmérés, tanácsadás, ajánlatkészítés.
  2. 20 év iparágban eltöltött idővel precíziós munka.
  3. Az elérhető legkorszerűbb berendezések és alkalmazott technikák a gyors és olcsó munka végett.
  4. 10 év garancia az elvégzett munkára, amennyiben az általunk optimálisnak tartott rendszert alkalmazza.
  5. Egész Magyarország területén dolgozunk.

Az alábbiakat spórolhatja meg magának, ha minket bíz meg a vízszigetelési munkával Gyárváros régiójában

  • Nincsenek rejtett költségek, átlátható szigetelési ajánlatot adunk.
  • Ügyfeleink bizalmát a megbeszélt ütemezés betartásával hálájuk meg.
  • Nem tűnünk el a munka elvégzése után, bármikor elérhet minket, ha információra van szüksége, vagy csak kérdezni szeretne valamit.

Tárcsázza számunkat a következő fénykép telefon képernyőjén történő megérintésével: 0-24 ügyfélszolgálat

Utólagos vízszigetelés falátvágással Gyárváros

1. Az 1. munkafolyamat a salétromos fal megvágása. Ezt a műveletet kifejezetten ennek érdekében gyártott, exkluzív falvágó gépegységgel végezzük. A falat általában a földfelszín felett 8-10 cm-rel vágjuk meg vagy tereprendezést követően az épület olyan pontján, ahol a szigetelés a legoptimálisabb helyen helyezkedik el. Azokat a főfalakat és válaszfalakat kell vágni, amelyek érintkeznek az alapzattal, és szállítják a föld alól származó nedvességet.

A berendezéseink védettek a porral szemben és csökkentett zajkibocsátással rendelkeznek, állítható a vágási magasság, illetve a vágás szöge és mélysége is beállítható.

2. Az utólag végzett falszigetelési fázisban műanyag lemezt juttatunk be a falrésbe. Ez már záró réteget alkot a talajnedvesség és penész ellen.

A szigetelőlemezeket egymással átfedésben helyezzük be a kiváló vízszigetelés céljából, a falon kívüli részeket nem szabad levágni.

3. A vízszigetelés telítése alatt a szigetelőlemezen hallatlanul jelentőségteljes a kihorganyzó ék alkalmazása, mivel a dagadó cement makulátlan száradásáig a falat az eredeti állapotban konzerválja.

A vágási hely telítését bespriccelő pumpával hajtjuk végre, amelynek csövét beillesztjük a fal egyik oldalán. A fal réseit precízen lezárjuk mindkét oldalon gyorsan kötő malterral, ezután előírt nyomással bespricceljük az előre bekevert dagadó cementet.

Így elérjük, hogy a dagadó cement a fal hézagjaiba is behatol, és keménnyé válása után tartósabb lesz a szigetelés.

kihorganyzó ékek behelyezése

Légpórus vakolat Gyárváros

A légpórus vakolat olyan nagy páraszívó képességgel rendelkező vakolat, amely nem vezeti a nedvességet, így a földből felszívott, különböző sók a falon belül maradnak, így a falon marad a vakolat. A korábban alkalmazott vakolatot a nedvesedő helyeken tanácsos légpórus vakolatra váltani, mert ez hosszan védi meg a fal külső részét, és esztétikailag is szebb, festhető felületté válik, a falban megbúvó vizes réteg kiszárad.

Pinceszigetelés utólag

Minél lejjebb fekszik egy pince, annál fokozottabb a vizesedés veszélye még akkor is, ha a lehető legjobban próbáltuk szigetelni a pincénket. Ha nem tökéletesen megoldott a csapadékvíz és a rétegvíz elvezetése, akkor előbb-utóbb szembe kell néznünk a pinceszigetelés problémájával. Gyakori gondok a pince szigetelésénél:

  • Több éve betett, elöregedett bitumenes szigetelőlemez
  • Nem az előírásoknak megfelelően vagy egyáltalán nem megvalósított esővíz-elvezetés
  • Magas talajvíz
  • Maszek munka, sok kőműves nem tud megfelelő szigetelést kialakítani
  • A ház természetes süllyedése kárt tesz a meglévő szigetelésben
  • Helytelenül kiválasztott szigetelőanyag
  • Helytelen rétegrendben alkalmazott szigetelés

Mi a jó pinceszigetelés módja? 2 módon tudjuk ezt megvalósítani: kívülről vagy belülről

A pince utólag történő szigetelése kívülről

  • Körbe kell ásni a pincét a falak mentén, és le kell menni a pince alapzatáig.
  • Ahol szükséges, el kell távolítani a nem teljes vagy nem megfelelően átfedésbe hozott szigetelést.
  • Meg kell szabadítani a földtől a feltáruló falakat.
  • Ki kell tölteni a szerkezetekben megjelenő réseket.
  • Várni kell, hogy megtudjanak száradni a falak.

Tanácsos kenhető, üvegszál erősítésű anyagot felvinni a felületre, ezzel a szegletekben és a széleken is profi módon kivitelezhető a kiválóan záró szigetelés. Erre a rétegre ajánljuk hőszigetelés, de kifejezetten mechanikai védelem gyanánt felragasztani egy zárt cellás szigetelőlemezt, amelynek vastagságát a felderített állapottól, pl. a talajtól függően kell megválasztani. A fal előtt javasolt geotextíliával körbetekert drénrendszert fektetni, amelyet meg kell lejtetni a vízelvezetés iránya felé, hogy a felgyülemlett talajnedvességet ki lehessen juttatni. A fal mellől eltávolított föld visszalapátolása után előírásszerűen döngölve, újra kell építeni/betonozni stb. a felbontott térburkolást. A külső védőréteg kialakítását követően a pince falát belülről is kezelni kell, a penészes vakolatot le kell bontani, sótalanítani kell, és légpórus vakolatot kell felvinni, hogy jól meg tudjon száradni a fal. Ha ezután is továbbra is vizesedik a pince fala, akkor ez a fal alatt lévő szigetelő sáv nem megfelelő zárása miatt van, ezt tapasztalva injektálásos módszert kell bevetni, amelyet akár késlekedés nélkül végrehajthatunk az előbbi műveletek befejezését követően a hosszú távú cél érdekében. megsüllyedt alap javítása

Utólagos pinceszigetelés belülről - Gyárváros

Ezt a munkamódszert csak akkor tanácsoljuk, ha a külső oldalról valamiért lehetetlen volt a vízszigetelés. Az eljárás hátránya, hogy bár belül nedvesedés nem lesz, a falak vizesedése nem szűnik meg.

  • Mielőtt bármi egyebet tenne, le kell verni az eddigi vakolatot.
  • Ki kell pucolni a fugákat 1-2 cm mélységben.
  • Ezeket a felületeket sómentesítő vegyülettel kell lekezelni.
  • A kőműves munkák pótlása után kenhető szigetelőanyagot kell felhordani.
  • A leszigetelt falat légpórus vakolattal kell bevakolni, majd a teraszok szigetelésénél is gyakran alkalmazott teknőszigetelést kell kialakítani. Ezáltal elháríthatjuk a pince padlózatának vizesedését.

Falszigetelés utólagosan

A később kivitelezett falszigetelés metódusának előirányzása során az alábbi tényezőket kell figyelembe venni:

  • Mért nedvesség és sószennyezettség
  • A fal konstrukciója, anyaga és vastagsága
  • A fal fennálló burkolása
  • A talajvíz viszonyok

Talajnedvesség elleni injektálásos szigetelés

Az injektálásos szigetelés művelete közben a szigetelőanyagot nagy nyomáson, megadott térközönként a szigetelendő anyagba adagoljuk. Az injektálás gyorsan végrehajtható módszer, nincs rossz hatással a fennálló falazat mechanikai stabilitására, és a szigetelési síkváltások könnyen elvégezhetők. A vízszintes falszigeteléssel ellent lehet állni a víznek, ennek következtében a falak némi szikkadást követően ki tudnak száradni, perspektivikusan abbamarad a nedvesedés. A nedvesség távozása légpórus vakolat képzésével segíthető elő, amelynek javasolt vastagsága minimum 3 cm. A felület lefestésekor, nem javasolt glettelés, de tanácsos páraáteresztő festéket alkalmazni, a kevésbé szem előtt lévő helyeken esetleg szokásos meszelés is megfelelő. ház alap megerősítése

Vályogház szigetelése Gyárváros vonzáskörzetében

Tekintve, hogy a vályogházak falának felépítése teljesen eltér a téglafalak felépítésétől és anyagától, ebből adódóan a vályogházak utólagos szigetelésénél figyelembe kell venni az alap mélységét, a vályog vízzel impregnáltságát, és lehet alkalmazni az injektálásos, falvágásos vagy lemezbeveréses technológiát, abban az esetben, ha próba injektálást vagy vágást alkalmazunk. Terasz szigetelése Gyárváros régiójában A terasz vízszigetelését a tapasztalat szerint majdnem mindig a felfagyott járólapok teszik szükségessé. A járólapok és a különféle, egyéb burkolatok az esetek többségében egy idő elteltével megrepednek, letöredeznek, mert nem megfelelően kivitelezett vagy egyáltalán nem megoldott a vízszigetelés, illetve a víz eredményes elvezetése. Sajnos nem ritka probléma, hogy tökéletesen hiányzik a dilatáció, ami amiatt probléma, mert a ház természetes mozgása szinte mindig eltérő a terasz vagy akár egy erkély helyezkedéséhez képest. Ez idővel töréseket, problémákat okoz. Tetemes bonyodalmakat jelent a nagy hőingadozás, amit el kell szenvedniük a járólapoknak, hiszen egy forró, nyári napon gyakorta előfordul, hogy 60-70 fokra felhevül a járólap, míg a téli hónapokban akár -20 fok alá is mehet a hőmérséklet. Néhány „szakember” megoldási javaslata a ráburkolás és a kiszilózás szokott lenni, ez azonban kizárólag akkor fogadható el, ha nincs felfagyva az aktuális csempe. Ekkor azonban már csak elnapoljuk a megoldás, mert a ráncfelvarrás csak egy darabig rejti el a valódi nehézségeket. Hogyan javasoljuk mi a megfelelő terasz szigetelés kivitelezését? A teraszburkolatnak 1-2%-os lejtetést kell biztosítani, máskülönben a későbbiekben is gondunk lesz a vízelvezetéssel, és a következő időszakokban is fagyáskárok keletkeznek. Amennyiben elkerülhetetlenné válik fel kell bontani az épület alapját is, és ilyenkor a terasz szigetelését rá kell hajtani a lábazatra is előírásszerű szélek kialakításával. A lakás és a terasz kapcsolódási helyein sarokerősítő szalagot ajánlott a szigetelésbe építeni. A dilatációs hézagok betartása mellett gondoskodni kell a vízorr profilról. pinceszigetelés körbeásással

A vízszigetelés leggyakoribb területei

  • Lakótelepek utólagos falszigetelése
  • Szuterén vízszigetelése
  • Vályogház falszigetelése
  • Terasz szigetelése
  • Dohszag kiküszöbölésére irányuló szigetelés
  • Mélyépítési talajvíz elleni vízszigetelés
  • Lapostető összefolyó létesítés
  • Rétegvíz elleni pinceszigetelés
  • Vízszigetelés felújítás
  • Talajpára elleni vízszigetelés (ahol nincs pince)
  • Gyökérvédelmi vízszigetelés

Leggyakrabban szigetelt épülettípusok

  • Társasházak vízszigetelése
  • Iskolák vízszigetelése
  • Bölcsödék vízszigetelése
  • Hatósági épületek vízszigetelése
  • Éttermek vízszigetelése
  • Pincék vízszigetelése

A vízszigetelés leggyakoribb módszerei

  • Szigetelés falvágással
  • Magas nyomású injektálás
  • Szórt szigetelés
  • Bitumenes lemez (GV lemez) szigetelés
  • Drénrendszer kiépítése
  • Falszárítás, kenhető szigetelés felhordása

pinceszigetelés utólag

Sokszor feltett kérdések

Hogyan kerül a nedvesség a falba? A nedvesség kis méretű pórusokon keresztül hatol be a falba. Az ilyen kapillárisok nagy számban lelhetők fel a falak belső szerkezetében, ami a víz egyik fő haladási útja. Milyen hatásai vannak a nedves falnak? Emberre gyakorolt hatásai pl. a reumatikus megbetegedések kialakulása, asztma, köhögés. A salétromos fal hosszabb távú hatása az, hogy meghatározó nagyságrenddel csökken a fal szigetelőképessége, ami magasabb fűtési költséget és a lakótérben lényegesen több párát idéz elő. Időigényes a vízszigetelési munka? Egy átlagos családi ház vízszigetelését általában 4-5 nap alatt befejezzük. Nehezen elérhető, különleges esetekben, vagy a megszokottnál nagyobb ház/építmény esetén a munka ennél tovább is tarthat az adott tényezők tükrében. Mennyi ideig tart, amíg kiszárad a fal? A fal száradási ideje több körülmény függvénye: falszerkezet, időjárási viszonyok (külső hőmérséklet, páratartalom), a szigeteletlenség kiterjedtsége a szigetelés megkezdésekor. Jellemzően ki lehet jelenteni, hogy néhány hónap alatt már észrevehető változás érzékelhetőérezhető. A szigetelést igénylőnek kell-e bármit előkészíteni? Nem, a szigetelés végrehajtását A-tól Z-ig mi csináljuk, Önnek semmi dolga. Falátvágás esetén csökken-e valamennyivel az épület teherbíróképessége? Az épület földrengés-állósága nem lesz rosszabb a fal megvágása eredményeképpen! Amennyiben profi és időtálló megoldást keres a salétromos, penészes falak utólag történő vízszigetelésére Gyárváros vonzáskörzetében, lábazati szigetelésére és utólagos falszigetelésre a penész ellen, ne habozzon tárcsázni a következő számot +36 30 2491 291.